HKV:n Sisulisäsarjojen ennätykset 31.12.2015

9-15-vuotiaiden ennätystilastoissa harvoin kilpailtavien lajien ennätyksiä ei ole aina lisätty ennätyslistaan, koska on mahdollista, että joku toinen on aikaisemmin tehnyt vielä paremman ei-tiedossa olevan tuloksen. Valitettavasti näiltä osin tilastot ovat puutteelliset tai niitä ei ole tehty lainkaan.

POJAT-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

 

11,23

Joni Heikkilä ’97

 

18.8.2012 Vaasa

200 m

 

23,07

Jimi Råman ‘96

 

2.8.2011 Lohja

300 m

 

36,09

Sauli Pahlman '81

 

10.7.1996 Valkeakoski

400 m

 

51,05

Sauli Pahlman '81

 

16.7.1996 Eläintarha

800 m

 

1.59,46

Kasahun Tegegne ’93

 

9.7.2008 Lahti

1500 m

 

4.12,86

Mikael Talasjoki ‘79

 

21.7.1994 Leppävaara

2000 m

 

5.49,85

Kasahun Tegegne ’93

 

30.8.2008 Porvoo

3000 m

 

8.56,83

Mikael Talasjoki '79

 

20.8.1994 Leppävaara

100 m aj

91,4

13,75

Jari Saarinen '70

 

27.7.1985 Oulu

 

84,0

13,50

Tomi Peltola '81

 

30.8.1996 Kankaanpää

200 m aj

76,2

26,48

Tomi Peltola '81

 

29.8.1996 Kankaanpää

300 m aj

76,2

39,9

Erkka Noponen '63

 

12.7.1978 Hiekkaharju

1500 m ej

 

4.28,45

Mikael Talasjoki '79

 

19.8.1994 Nokia

Korkeus

 

181

Timo Kauhajärvi ‘89

 

27.7.2004 Otaniemi

Seiväs

 

390

Tom Venho '62

 

8.6.1977 Laaksolahti

Pituus

 

709

Joni Heikkilä ’97

 

19.8.2012 Vaasa

3-loikka

 

13.49

Roni Ollikainen ’90

 

20.8.2005 Raahe

Kuula

4

17.22

Esa Salomaa '47

 

1962

 

5,44

14.57

Esa Salomaa ‘47

 

7.10.1962 Hauho

Kiekko

1

52.23

Tuukka Heinonen ’96

 

4.8.2011 Pukinmäki

 

1,5

46.70

Teemu Palo '62

 

21.8.1977 Eläintarha

Moukari

4

47.68

Miko Heikkinen ’91

 

17.7.2006 Eläintarha

 

5,44

45.32

Jussi Ankkuriniemi '70

 

26.8.1985 Eläintarha

Keihäs

600

69.68

Kari Uitto '61

 

29.8.1976 Joensuu

6-ottelu

 

3039

Jarkko Lehtinen ‘82

 

8.6.1997 Myyrmäki

 

 

 

16,40-517-39.72-320-27.02-2.19,46

 

 

5-ottelu

 

2987

Markus Rahnu ‘90

 

11.9.2005 Kannus

 

 

 

14,56-39.07-340-42.93-3.13,04

 

 

4x100 m

 

44,99

Vesa Ryynänen, Ben Rogers, Antti Leino, Heikki Soini

 

5.7.2003 Tampere

4x300 m

 

2.36,75

Vesa Kauhajärvi, Ben Rogers, Tony Korpela, Antti Ylimutka

 

18.6.2002 Lohja

4x800 m

 

8.29,91

Joonatan Syrjänen, Tuomas Mäntyniemi, Samuel Vorselman, Julius Uutela

 

15.6.2008 Leppävaara

4x80 m aj

 

45,10

Ossi Linkoaho, Samuli Bryggare, Carlo Rogers, Markus Rahnu

 

9.7.2005 Lahti

 

 

 

 

 

 

POJAT-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

 

11, 33

Heikki Saari ’88

 

7.9.2002 Kauhava

200 m

 

24,52

Pauli Kurvinen ‘91

 

5.7.2005 Myyrmäki

300 m

 

37,58

Sauli Pahlman ‘81

 

3.9.1995 Kajaani

400 m

 

54,29

Sauli Pahlman ‘81

 

23.6.1995 Ylöjärvi

600 m

 

1.30,03

Julius Uutela ’97

 

18.8.2011 Lieto

800 m

 

2.04,24

Julius Uutela ’97

 

18.6.2011 Leppävaara

1000 m

 

2.42,3

Jouni Kareinen ‘55

 

17.7.1969 Helsinki

1500 m

 

4.38,2

Jouni Virtanen ’91

 

19.7.2005 Oulunkylä

2000 m

 

5.59,78

Tapio Lamberg ‘70

 

26.8.1984 Mikkeli

80 m aj

84,0

11,66

Tomi Peltola ‘81

 

2.9.1995 Kajaani

100 m aj

84,0

14,79

Lauri Wilenius ’92

 

29.9.2006 Tampere

200 m aj

76,2

27,87

Tomi Peltola ’81

 

1.9.1995 Kajaani

300 m aj

76,2

43,0

Ari Viitala ‘57

 

18.7.1971 Posio

Korkeus

 

178

Michael Bauer ‘83

 

16.8.1997 Lappajärvi

Seiväs

 

370

Tom Venho '62

 

20.7.1976 Vuosaari

Pituus

 

631

Joni Heikkilä ’97

 

14.8.2011 Varkaus

3-loikka

 

12.70

Atte Kaira ‘91

 

20.8.2005 Raahe

Kuula

4

15.12

Erkki Lehtovuori ‘40

 

1954

Kiekko

1

50.90

Ilkka Satola ‘67

 

20.9.1981 Eläintarha

Moukari

4

42.11

Miko Heikkinen ‘91

 

19.8.2005 Raahe

Keihäs

600

60.02

Kari Uitto ‘61

 

3.10.1975 Eläintarha

6-ottelu

 

2806

Esa Torkko ‘81

 

1.6.1995 Eläintarha

 

 

 

13,40-529-38.80-250-30.72-2.26,04

 

 

5-ottelu

 

2794

Samuli Bryggare ‘91

 

9.9.2005 Kokkola

 

 

 

12,22-162-37.52-260-2.19,00

 

 

2000 m kävely

 

11.59,62

Rami Rastas ‘81

 

20.6.1993 Leppävaara

4x100 m

 

 

47,0

 

Marko Gesterberg, Jari Lehtola, Juha Saaresaho, Markus Pitkänen

 

24.9.1981 Eläintarha

 

4x800 m

 

 

8.52,9

 

Kim Eiroma, Mikko Simos, Tony Reponen, Mikko Pulkkinen

 

1990

 

 

 

 

 

 

 

POJAT-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

7,67

Tomi Laakso ’96

 

12.9.2009 Somero

100 m

 

12,38

Heikki Saari ‘88

 

9.9.2001 Turku

200 m

 

25,03

Heikki Saari '88

 

26.8.2001 Leppävaara

300 m

 

40,95

Sauli Pahlman ‘81

 

28.8.1994 Kuopio

400 m

 

59,2

Leonard Quednau ’98

 

19.9.2011 Eläintarha

600 m

 

1.33,94

Tapani Virtanen ‘85

 

29.8.1998 Leppävaara

800 m

 

2.10,9

Kari Pigg '66

 

20.8.1979 Helsinki

1000 m

 

2.49,4

Kari Pigg ‘66

 

1979

1500 m

 

4.38,4

Tapani Virtanen ‘85

 

23.8.1998 Leppävaara

2000 m

 

6.13,4

Kari Pigg ‘66

 

1979

3000 m

 

10.29,99

Jouni Virtanen ’91

 

10.8.2004 Eläintarha

60 m aj

76,2/6

9,27

Niko Pronin '94

 

17.6.2007 Leppävaara

80 m aj

76,2

12,46

12,1h

12,1h

Tomi Peltola ‘81

Ilkka Äyräväinen ‘60

Vesa-Pekka Pihlavisto ‘65

 

27.8.1994 Kuopio

1973

1978

200 m aj

76,2

29,53

Sauli Pahlman ‘81

 

26.8.1994 Kuopio

Korkeus

 

164

Timo Kauhajärvi ‘89

 

10.9.2002 Eläintarha

Seiväs

 

330

Tom Venho '62

 

1.8.1975 Pirkkola

Pituus

 

594

Joni Heikkilä ’97

 

5.9.2010 Vuosaari

3-loikka

 

12.07

Lauri Wilenius ’92

 

27.8.2005 Hämeenlinna

Kuula

3

12.34*

Jussi Suomalainen ‘59

 

1972

 

4

12.34

Jussi Suomalainen ‘59

 

1972

Kiekko

0,6

44.00*

Jussi Matikkala ‘66

 

1979

 

1

44.00

Jussi Matikkala ‘66

 

1979

Moukari

2,5

38.21

Jari Ek ‘87

 

24.9.2000 Nummela

 

3

34.15

Pyry Anttila ’01

 

7.9.2014 Eläintarha

 

4

31.94

Jussi Ankkuriniemi ‘70

 

8.9.1983 Eläintarha

Keihäs

400

55.77

Topias Laine ’01

 

2.9.2014 Eläintarha

 

600

51.44

Kari Uitto ‘61

 

15.9.1974 Helsinki

4-ottelu

 

2030

Samuli Bryggare ‘91

 

6.6.2004 Eläintarha

 

 

 

10,11-137-11.90-1.42,06

 

 

2000 m kävely

 

11.59,62

Rami Rastas ‘81

 

20.6.1993 Leppävaara

4x100 m

 

 

50,49

 

Jimi Råman, David Dawkins, Tuomas Korpijaakko, Tomi Laakso

 

31.7.2009 Leppävaara

 

4x400 m

 

 

4.53,23

 

Eero Lehtinen, Jason Andberg, Tero Aspinen, Tapani Virtanen

 

24.5.1995 Eläintarha

 

4x600 m

 

 

7.03,28

 

Joose Paajanen, Joonatan Syrjänen, Mateusz Osinski, Jerri Råman

 

6.6.2008 Eläintarha

 

4x60 m aj

 

 

40,60

 

Lauri Voutilainen, Markus Kallio, Lauri Wilenius, Hannes Siitonen

 

2.8.2005 Myyrmäki

 

 

 

 

 

 

 

POJAT-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,11

Anton Friman ‘84

 

14.6.1996 Eläintarha

100 m

 

12,86

Anton Friman ‘84

 

7.9.1996 Leppävaara

200 m

 

26,76

Niko Pronin ‘94

 

30.7.2006 Lohja

300 m

 

43,32

Jukka Grönlund ‘64

 

11.9.1976 Helsinki

400 m

 

63,49

Joonatan Syrjänen ’96

 

1.9.2008 Valkeakoski

600 m

 

1.36,71

Tapani Virtanen '85

 

19.7.1997 Porvoo

800 m

 

2.23,99

Tapani Virtanen '85

 

1.6.1997 Eläintarha

1000 m

 

2.56,68

Tony Reponen ‘76

 

1988

1500 m

 

4.51,30

Tapani Virtanen '85

 

3.9.1997 Nummela

2000 m

 

6.31,1

Tony Reponen ‘76

 

1988

60 m aj

76,2

9,75

Niko Pronin ‘94

 

30.7.2006 Lohja

 

 

h 9,6

Vesa-Pekka Pihlavisto '65

 

10.9.1977 Turku

200 m aj

76,2

h 32,1

Ilkka Äyräväinen ‘60

 

1972

Korkeus

 

155

Pekka Pirttimäki ‘83

 

1.6.1995 Eläintarha

Seiväs

 

291

Niko Pronin ‘94

 

12.7.2006 Eläintarha

Pituus

 

521

Vesa-Pekka Pihlavisto ‘65

 

1976

3-loikka

 

11.26

Pekka Pirttimäki ‘83

 

29.6.1995 Koski

Kuula

2,5

13.00

Pekka Kelkka ‘59

 

1971

 

3

10.39

Max Lampinen ’04

 

13.9.2015 Lahti/R

Kiekko

0,6

40.88

Jussi Matikkala ‘66

 

10.9.1978 Tampere

 

1

31.44

Mikko Vanni ‘60

 

1972

Moukari

2,5

37.24

Ilkka Satola ‘67

 

1979

Keihäs

400

51.88

Markku Uitto '64

 

12.9.1976 Helsinki

4-ottelu

 

1876

Niko Pronin ‘94

 

3.9.2006 Leppävaara

 

 

 

10,20-139-9.79-1.43,38

 

 

2000 m kävely

 

11.59,62

Rami Rastas ‘81

 

20.6.1993 Leppävaara

4x100 m

 

 

53,37

 

Niko Pronin, Elias Lassila, Juho Tiainen, Tuomas Lehti

 

16.6.2006 Leppävaara

 

4x800 m

 

 

9.57,0

 

Kari Repo, Janne Varila, Jari Heinonen, Mika Ryynänen

 

6.6.1980 Tampere

 

 

 

 

 

 

 

POJAT-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,42

Anton Friman ‘84

 

23.7.1995 Sipoo

100 m

 

13,87

h 13,6

 

Niko Pronin ‘94

Jukka Grönlund ‘64

Vesa-Pekka Pihlavisto ‘64

Pekka Pirttimäki ‘83

 

5.9.2005 Eläintarha

30.8.1975 Vuosaari

1976

8.9.1994 Eläintarha

150 m

 

20,85

Niko Pronin ‘94

 

11.6.2005 Myyrmäki

200 m

 

27,98

Niko Pronin ‘94

 

26.7.2005 Vuosaari

300 m

 

45,95

h 45,6

Esa Torkko '81

Juha Bergman ‘60

Vesa-Pekka Pihlavisto ‘65

 

1992

1971

1976

400 m

 

64,90

Joonatan Syrjänen ‘96

 

11.9.2007 Eläintarha

600 m

 

1.42,46

Niko Pronin '94

 

4.8.2005 Myyrmäki

800 m

 

2.29,81

Tapani Virtanen '85

 

23.8.1996 Myyrmäki

1000 m

 

3.04,8

Asko Auranen ‘61

 

1972

1500 m

 

5.05,66

Joonatan Syrjänen ’96

 

22.8.2007 Tuusula

2000 m

 

7.06,5

Lasse Järvinen ’61

 

1972

60 m aj

76,2

10,91

h 10,2

Tomi Peltola ‘81

Niko Pronin ‘94

 

1992

11.9.2005 Hiekkaharju

 

60

10,16

Simeon Vorselman ‘04

 

6.9.15 Leppävaara

 

50

9,49

Niko Pronin ’94

 

13.7.05 Hiekkaharju

200 m aj

76,2

36,67

Joonatan Syrjänen ’96

 

30.7.07 Eläintarha

Korkeus

 

145

Peter Kopteff ‘79

Pekka Pirttimäki ‘83

Tuomas Korpijaakko ’96

 

1990

6.8.1994 Myyrmäki

16.7.2007 Kerava

 

 

 

Simeon Vorselman ‘04

 

11.7.2015 Janakkala

Seiväs

 

290

Erkki Kairento ’69

 

14.7.1979 Somero

Pituus

 

521

Vesa-Pekka Pihlavisto ’65

 

1976

 

pa

521

Niko Pronin ’94

 

19.6.2005 Hiekkaharju

3-loikka

 

10.16

Vesa-Pekka Pihlavisto ’65

 

1976

Kuula

2,5

11.47

Max Lampinen ’04

 

13.9.2015 Lahti/R

 

3

10.39

Max Lampinen ’04

 

13.9.2015 Lahti/R

Kiekko

0,6

33.15

Max Lampinen ’04

 

10.10.2015 Espoonlahti

 

1

26.50

Jussi Matikkala ‘66

 

17.8.1977 Pirkkola

Moukari

2,5

33.15

Max Lampinen ’04

 

24.10.2015 Lahti/R

Keihäs

400

48.18

Markku Uitto ’64

 

25.9.1975 Vuosaari

3-ottelu

 

1456

Niko Pronin ‘94

 

19.6.2005 Hiekkaharju

 

 

 

8,49-521-9.16

 

 

1000 m kävely

 

5.45,31

Falko Quednau ’04

 

6.9.2014 Eläintarha

4x50 m

 

 

28,30

 

Aapo Nikkola, Daniel Björn, Lassi Pihlavisto, Simeon Vorselman

 

4.6.2015 Veikkola

 

4x100 m

 

 

56,51

 

Hannes Siitonen, Henri Parikka, Elias Oulasvirta, Robert Serow

 

20.5.2003 Vuosaari

 

4x400 m

 

 

4.53,23

 

Eero Lehtinen, Jason Andberg, Tero Aspinen, Tapani Virtanen

 

24.5.1995 Eläintarha

 

4x600 m

 

 

7.32,23

 

Julius Aho, Simeon Vorselman, Lassi Pihlavisto, Viljami Heinonen

 

14.6.2015 Leppävaara

 

4x60 m aj

 

39,06

Niko Pronin, Iikka Rova, Juho Tiainen, Saku Laine

 

2.8.2005 Myyrmäki

 

 

 

 

 

 

POJAT-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,67

Rami Jokinen ‘85

 

18.6.1995 Leppävaara

100 m

 

 

14,25

h 13,7

Niko Pronin ’94

Vesa-Pekka Pihlavisto ‘65

 

10.8.2004 Eläintarha

30.8.1975 Vuosaari

150 m

 

21,21

Niko Pronin ‘94

 

17.7.2004 Turenki

200 m

 

29,36

Niko Pronin ‘94

 

6.9.2004 Eläintarha

300 m

 

47,70

Esa Torkko ’81

 

1991

400 m

 

66,61

Joonatan Syrjänen ’96

 

4.9.2006 Valkeakoski

600 m

 

1.47,20

Niko Pronin ‘94

 

18.7.2004 Turenki

800 m

 

2.29,81

Tapani Virtanen ’85

 

23.8.1995 Myyrmäki

1000 m

 

3.09,84

Ville Räty ’00

 

1.7.2010 Jämsä

1500 m

 

5.31,77

Julius Aho ’04

 

27.5.2014 Turku

3000 m

 

11.53,07

Jouni Virtanen ’91

 

10.9.2001 Eläintarha

60 m aj

60

10,48

Dani Vakkilainen ‘98

 

12.7.2008 Janakkala

 

50

9,82

Niko Pronin ’94

 

1.8.2004 Lohja

Korkeus

 

142

Tuomas Korpijaakko ’96

 

6.8.2006 Eläintarha

Seiväs

 

290

Erkki Kairento ’69

 

14.7.1979 Somero

Pituus

 

pa

442

466

Heikki Lahtinen ‘65

Simeon Vorselman ‘04

 

28.7.1975 Pirkkola

30.8.2014 Myyrmäki

3-loikka

 

9.58

Heikki Lahtinen ‘65

 

29.9.1975 Pirkkola

Kuula

2,5

9.58

Markku Uitto ‘64

 

1974

Kiekko

0,6

30.60

Mico Lampinen ’06

 

26.9.2015 Pukinmäki

 

1

22.10

Risto Karvonen ‘57

 

1967

Moukari

2,5

26.63

Mico Lampinen ’06

 

24.10.2015 Lahti/R

Keihäs

400

40.24

Markku Uitto ’64

 

1974

Pallo

 

56.04

Joonas Alaspää ‘92

 

16.6.2002 Leppävaara

3-ottelu

 

1051

Samuli Bryggare ‘91

 

5.8.2001 Leppävaara

 

 

 

9,08-424-8.23

 

 

600 m kävely

 

4.03,65

Carlo Rogers ‘90

 

22.8.1999 Leppävaara

1000 m kävely

 

5.40,25

Falko Quednau ’04

 

22.9.2013 Pukinmäki

4x50 m

 

 

29,44

 

Teemu Lintunen, Tero Aspinen, Tapani Virtanen, Rami Jokinen

 

16.6.1995 Leppävaara

 

4x100 m

 

 

 

57,6

 

 

Heikki Lahtinen, Markku Lehtonen, Timo Heinonen, Vesa-Pekka Pihlavisto

 

30.8.1975 Vuosaari

 

 

4x400 m

 

 

4.53,23

 

Eero Lehtinen, Jason Andberg, Tero Aspinen, Tapani Virtanen

 

24.5.1995 Eläintarha

 

4x800 m

 

 

 

10.46,6

 

 

Pekka Saarinen, Ilkka Toikkanen, Ari-Pekka Hietanen, Vesa-Pekka Lehtinen

 

xx.9.1972 Otaniemi

 

 

 

 

 

 

 

 

POJAT-9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40 m

 

6,36

Ville-Vertti Vähätalo ‘02

 

30.8.2011 Veikkola

60 m

 

 

9,17

9,17

Dani Vakkilainen ‘98

Mikko Kjäll ‘98

 

4.9.2007 Eläintarha

4.9.2007 Eläintarha

 

 

h 8,8

Larri Larne ‘57

 

1966

100 m

 

15,29

Tommi Mäkinen ‘00

 

10.9.2009 Eläintarha

 

 

h 14,8

Kari Repo ‘68

 

1977

150 m

 

22,39

Tommi Mäkinen ‘00

 

17.6.2009 Eläintarha

200 m

 

31,97

Juha Heinranta ’84

 

7.9.1993 Leppävaara

 

 

h 31,7

Ville-Vertti Vähätalo ’02

 

8.8.2011 Eläintarha

300 m

 

50,13

Esa Torkko ‘81

 

1990

400 m

 

71,52

Joonatan Syrjänen ’96

 

13.9.2005 Lohja

600 m

 

1.51,57

Ville Räty ’00

 

25.8.2009 Eläintarha

800 m

 

2.42,3

Tapani Virtanen ’85

 

13.9.1994 Eläintarha

1000 m

 

3.15,72

Ville Räty ’00

 

29.8.2009 Kerava

40 m aj

50

7,66

Dani Vakkilainen ’98

 

30.7.2006 Lohja

60 m aj

50

10,61

Dani Vakkilainen ’98

 

6.9.2007 Eläintarha

 

60

10,68

Ville Räty ’00

 

12.9.2009 Eläintarha

Korkeus

 

132

Sampsa Sarna ’70

 

1979

Seiväs

 

256

Erkki Kairento ’69

 

1978

Pituus

 

409

Heikki Saari ’88

 

24.8.1997 Leppävaara

 

pa

422

Tommi Mäkinen ‘00

 

24.5.2009 Eläintarha

3-loikka

 

8.53

Mikko Araviita ‘80

 

1989

 

pa

8.58

Pekka Pirttimäki ‘83

 

1992

Kuula

2

10.56

Mico Lampinen ’06

 

11.10.2015 Espoonlahti

 

2,5

9.42

Mico Lampinen ’06

 

19.7.2015 Porvoo

Kiekko

0,6

30.60

Mico Lampinen ’06

 

26.9.2015 Pukinmäki

 

1

20.16

Mico Lampinen ’06

 

30.8.2015 Lahti/R

Moukari

2,5

26.63

Mico Lampinen ’06

 

24.10.2015 Lahti/R

Keihäs

400

35.36

Markku Uitto ’64

 

1973

Pallo

 

46.46

Joonas Nissinen ‘89

 

6.9.1998 Oulunkylä

3-ottelu

 

885

Dani Vakkilainen ‘98

 

26.8.2007 Hiekkaharju

 

 

 

6,73 (40 m)-357-40.63

 

 

 

 

857

Pekka Pirttimäki ‘83

 

1992

 

 

 

9,58 (60 m)-396-43.42

 

 

600 m kävely

 

4.03,65

Carlo Rogers ‘90

 

22.8.1999 Leppävaara

1000 m kävely

 

5.40,25

Falko Quednau ’04

 

22.9.2013 Pukinmäki

4x50 m

 

 

31,17

 

Carlos Friman, Mitro Boahene, Rasmus Rosenberg, Tommi Mäkinen

 

27.5.2008 Veikkola

 

4x100 m

 

 

64,2

 

Pyry Äikää, Olavi Vauhkonen, Carlo Rogers, Joonas Nissinen

 

15.9.1998 Eläintarha

 

4x400 m

 

 

5.09,24

 

Dani Vakkilainen, Niklas Bryggare, Jimi Riikonen, Samuel Vorselman

 

7.6.2006 Eläintarha

 

4x600 m

 

 

8.25,08

 

Carlos Friman, Paavo Rova, Ville Räty, Tommi Mäkinen

 

28.5.2008 Veikkola

 

4x40 m aj

 

33,8

Jouni Virtanen, Hannes Siitonen, Miko Heikkinen, Samuli Bryggare

 

3.9.2000 Lohja

 

 

 

 

 

 

TYTÖT-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

 

12,34

Miili Meri ’76

 

28.7.1991 Leppävaara

200 m

 

25,67

Emmi Viitanen ’91

 

18.7.2006 Myyrmäki

300 m

 

40,47

Milla Lintilä ’89

 

15.8.2004 Veteli

 

 

 

Emmi Keinänen ’98

 

31.8.2013 Imatra

400 m

 

57,02

Ella Mishael ’94

 

1.8.2009 Leppävaara

800 m

 

2.12,45

Pia Lautala ’70

 

28.7.1985 Oulu

1500 m

 

4.38,41

Pia Lautala ’70

 

8.7.1985 Eläintarha

2000 m

 

6.42,53

Pauliina Martikainen ‘93

 

24.8.2008 Kerava

3000 m

 

10.29,6

Pirkko Pekkanen ‘62

 

19.9.1977 Otaniemi

80 m aj

76,2

11,50

Linda Sällström ’98

 

2.8.2003 Lahti

100 m aj

76,2

14,71

Nea Pronin ’97

 

14.6.2012 Jämsänkoski

 

84,0

14,88

Sofia Sadeharju ‘89

 

18.9.2004 Tampere

200 m aj

 

28,04

Nea Pronin ’97

 

12.8.2011 Varkaus

300 m aj

 

43,60

Katja Auvinen ’79

 

21.8.1994 Nokia

400 m aj

 

61,66

Nea Pronin ’97

 

6.8.2011 Turku

1500 m ej

 

5.16,37

Pauliina Martikainen ’93

 

7.7.2008 Eläintarha

2000 m ej

 

8.49,17

Paula Mäkinen ’89

 

18.92004 Tampere

3000 m ej

 

11.22,98

Pauliina Martikainen ’93

 

8.7.2008 Eläintarha

Korkeus

 

175

Nea Pronin ’97

 

24.8.2011 Hiekkaharju

Seiväs

 

335

Linda Sällström ’88

 

12.9.2002 Eläintarha

Pituus

 

570

Kaisa Laine ’68

 

17.9.1983 Kauhajoki

3-loikka

 

12.06

Iiris Kuivanen ’93

 

3.8.2007 Lappeenranta

Kuula

3

12.75

Tiina Säily ’92

 

9.9.2007 Eläintarha

 

4

10.24

Liisa Brander ’62

 

14.8.1976 Hiekkaharju

Kiekko

0,6

36.82

Katriina Auvinen ’82

 

28.5.1996 Eläintarha

 

0,75

34.78

Tiina Säily ’92

 

28.7.2007 Lohja

 

1

32.09

Jasmine Henelius ’91

 

10.9.2006 Inkoo

Moukari

3

40.17

Annukka Oinonen ’96

 

11.6.2011 Lohja

Keihäs

400

48.28

Tiina Säily ’92

 

6.7.2006 Pihtipudas

 

600

41.93

Tiina Säily ’92

 

6.7.2006 Pihtipudas

7-ottelu

 

4503

Mia Puustinen ’74

 

13.8.1989 Mikkeli

 

 

 

12,13-155-10.87-26,38-523-27.08- 2.32,24

 

 

6-ottelu

 

2453

Jatta Kaavi ’81

 

30.7.1995 Hamari

 

 

 

13,09-146-8.69-492-21.38-2.35,13

 

 

5-ottelu

 

3055

Nea Pronin ’97

 

26.8.2011 Ii

 

 

 

11,80-559-34,62-171-2.22.25

 

 

2000 m kävely

 

9.51,70

Sonja Aaltomaa ’96

 

19.8.2009 Tuusula

3000 m kävely

 

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.2010 Eläintarha

5000 m kävely

 

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.9.2010 Hiekkaharju

4x100 m

 

 

48,65

 

Salla Parviainen, Nea Pronin, Charlotta Bützow, Kira Kruuti

 

14.7.2012 Pori

 

4x300 m

 

 

 

2.53,27

 

 

Johanna Simanainen, Hanna Meriläinen, Katja Auvinen, Jenni Wennervirta

 

29.6.92 Leppävaara

 

 

3x800 m

 

7.08,9

Virpi Ruohomäki, Johanna Wennervirta, Reija Huttunen

 

6.6.1980 Tampere

4x800 m

 

 

9.30,31

 

Oona Hujanen, Ella Mishael, Annika Harri, Pauliina Martikainen

 

15.6.2008 Leppävaara

 

4x80 m aj

 

 

46,78

 

 

Tatja Holm, Saija Korpi-Carlsson, Milla Lintilä, Sofia Sadeharju

 

4.7.04 Kajaani

TYTÖT-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

 

12,54

Kira Kruuti ’98

 

7.7.2012 Porvoo

200 m

 

25,95

Nea Pronin ’97

 

3.7.2011 Jämsänkoski

300 m

 

40,95

Nea Pronin ’97

 

14.8.2011 Varkaus

400 m

 

58,98

Nea Pronin ’97

 

7.9.2010 Veikkola

600 m

 

1.37,55

Nea Pronin ’97

 

17.9.2010 Eläintarha

800 m

 

2.16,58

Pia Lautala ‘70

 

22.7.1984 Tampere

1500 m

 

4.54,6

Pirkko Pekkanen ‘62

 

8.7.1975 Otaniemi

2000 m

 

6.44,92

Ida Räty ’96

 

28.8.2010 Tuusula

3000 m

 

10.57,89

Anne Pekkanen ‘88

 

5.6.2011 Leppävaara

80 m aj

76,2

11,55

Nea Pronin ’97

 

4.9.2011 Hyvinkää

100 m aj

76,2

15,42*

Sofia Sadeharju ‘89

 

20.9.2003 Eläintarha

 

84,0

15,42

Sofia Sadeharju ‘89

 

20.9.2003 Eläintarha

200 m aj

 

28,04

Nea Pronin ’97

 

12.8.2011 Varkaus

300 m aj

 

44,48

Nea Pronin ’97

 

2.8.2011 Lohja

400 m aj

 

61,66

Nea Pronin ’97

 

6.8.2011 Turku

1500 m ej

 

5.48,98

Annika Virtanen ’00

 

22.8.2014 Raisio

Korkeus

 

175

Nea Pronin ’97

 

24.8.2011 Hiekkaharju

Seiväs

 

335

Linda Sällström ’88

 

12.9.2002 Eläintarha

Pituus

 

559

Nea Pronin ’97

 

26.8.2011 Ii

3-loikka

 

12.06

Iiris Kuivanen ’93

 

3.8.2007 Lappeenranta

Kuula

3

12.12

Katriina Auvinen ‘82

 

13.8.1996 Eläintarha

 

4

10.24

Liisa Brander ‘62

 

14.8.1976 Hiekkaharju

Kiekko

0,6

36.82

Katriina Auvinen ‘82

 

28.5.1996 Eläintarha

 

1

32.09

Jasmine Henelius ’92

 

10.9.2006 Inkoo

Moukari

3

37.20

Peppi Siirtola ’02

 

29.8.2015 Hyrylä

Keihäs

400

48.28

Tiina Säily ’92

 

6.7.06 Pihtipudas

 

600

41.93

Tiina Säily ’92

 

6.7.06 Pihtipudas

7-ottelu

 

3982

Annika Haapala ’74

 

 

 

 

 

12,86-147-9.89-27,48-503-22.12- 2.33,36

 

 

5-ottelu

 

3055

Nea Pronin ’97

 

26.8.2011 Ii

 

 

 

11,80-559-34,62-171-2.22.25

 

 

2000 m kävely

 

9.51,70

Sonja Aaltomaa ’96

 

19.8.2009 Tuusula

3000 m kävely

 

14.46,17

Sonja Aaltomaa ’96

 

20.8.2010 Eläintarha

5000 m kävely

 

26.32,90

Sonja Aaltomaa ’96

 

22.9.2010 Hiekkaharju

4x100 m

 

 

50,58

 

Henriikka Peutere, Päivi Kilpeläinen, Katariina Peutere, Miili Meri

 

26.8.90 Oulainen

 

4x300 m

 

 

 

2.53,27

 

 

Jenni Wennervirta, Johanna Simanainen, Hanna Meriläinen, Katja Auvinen

 

29.6.92 Leppävaara

 

 

3x800 m

 

7.08,9

Virpi Ruohomäki, Johanna Wennervirta, Reija Huttunen

 

6.6.80 Tampere

4x800 m

 

 

9.59,74

 

Tiina Säily, Ella Valkeapää, Sanni Kuivanen, Jenny Elo

 

10.7.05 Lahti

 

4x80 m aj

 

52,56

Sara Linkama, Wilma Raja, Mira Ahlstedt, Veera Malmivaara

 

22.7.00 Mikkeli

 

 

 

 

 

 

TYTÖT-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,03

Sofia Sadeharju ‘89

 

16.6.2002 Eläintarha

100 m

 

12,95

Kira Kruuti ’98

 

22.6.2011 Janakkala

200 m

 

26,38

Nea Pronin ’97

 

24.7.2010 Riihimäki

300 m

 

41,92

Annika Haapala ‘74

 

23.8.1987 Orimattila

400 m

 

58,98

Nea Pronin ’97

 

7.9.2010 Veikkola

600 m

 

1.37,55

Nea Pronin ’97

 

17.9.2010 Eläintarha

800 m

 

2.18,06

Nea Pronin ’97

 

11.9.2010 Lohja

1000 m

 

3.02,87

Nea Pronin ’97

 

13.9.2009 Pukinmäki

1500 m

 

4.54,6

Pirkko Pekkanen ‘62

 

8.7.1975 Otaniemi

2000 m

 

6.59,94

Ida Räty ’96

 

19.7.2009 Riihimäki

3000 m

 

10.57,89

Anne Pekkanen ‘88

 

5.6.2011 Leppävaara

60 m aj

76,2

9,46

Nea Pronin ’97

 

30.7.2009 Eläintarha

80 m aj

76,2

12,11

Nea Pronin ’97

 

17.7.2010 Janakkala

100 m aj

84,0

15,78

Saija Korpi-Carlsson ‘90

 

20.9.2003 Eläintarha

 

76,2

15,63

Nea Pronin ’97

 

20.7.2010 Eläintarha

200 m aj

 

29,64

Nea Pronin ‘97

 

1.7.2010 Jämsänkoski

Korkeus

 

171

Nea Pronin ’97

 

8.8.2010 Sipoo

Seiväs

 

280

Juulia Syrjänen ’99

 

10.9.2011 Lahti

Pituus

 

532

Sofia Sadeharju ’89

 

31.8.2002 Eläintarha

3-loikka

 

11.39

Nea Pronin ’97

 

17.7.2010 Janakkala

Kuula

2,5

12.29

Peppi Siirtola ’02

 

26.7.2015 Lohja

 

3

11.25

Katriina Auvinen ‘82

 

23.6.1995 Ikaalinen

Kiekko

0,6

34.63

Tiina Säily ‘92

 

25.5.2005 Myyrmäki

 

1

26.30

Leena Salmenkylä ‘58

 

30.9.1971 Eläintarha

Moukari

3

37.20

Peppi Siirtola ’02

 

29.8.2015 Hyrylä

Keihäs

400

44.05

Tiina Säily ’92

 

3.9.2005 Iitti

 

600

37.55

Tiina Säily ’92

 

16.9.2005 Eläintarha

4-ottelu

 

1879

Nea Pronin ’97

 

6.6.2009 Eläintarha

 

 

 

9,91-469-9.29-2.29,38

 

 

1000 m kävely

 

5.08,02

Sonja Aaltomaa ‘96

 

16.6.2007 Leppävaara

2000 m kävely

 

9.51,70

Sonja Aaltomaa ’96

 

19.8.2009 Tuusula

3000 m kävely

 

15.40.52

Sonja Aaltomaa ’96

 

5.8.2009 Nurmijärvi

4x100 m

 

 

51,76

 

Tua-Talvikki Anttila, Emmi Keinänen, Kira Kruuti, Charlotta Bützow

 

17.5.2011 Leppävaara

 

4x600 m

 

 

7.17,84

 

Sonja Aaltomaa, Olivia Moskari, Ida Räty, Nea Pronin

 

19.5.2009 Hiekkaharju

 

4x800 m

 

 

11.13,9

 

Virva Valo, Riitta Linna, Johanna Vornila, Jaana Kuorelahti

 

1992

 

4x60 m aj

 

 

 

40,56

 

 

Janette Rinne, Olivia Moskari, Alisa Mäkinen, Nea Pronin

 

29.7.2009 Eläintarha

 

 

TYTÖT-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,29

Nea Pronin ’97

 

29.7.2009 Eläintarha

100 m

 

13,21

Nea Pronin ’97

 

24.5.2009 Eläintarha

200 m

 

26,54

Nea Pronin ’97

 

11.7.2009 Janakkala

300 m

 

42,69

Nea Pronin ’97

 

12.7.2009 Janakkala

400 m

 

60,08

Nea Pronin ’97

 

8.7.2009 Eläintarha

600 m

 

1.38,80

Nea Pronin ‘97

 

31.5.2009 Myyrmäki

800 m

 

2.21,8

Pia Lautala ’70

 

27.5.1982 Helsinki

1000 m

 

3.02,87

Nea Pronin ’97

 

13.9.2009 Pukinmäki

1500 m

 

5.07,18

Anne Pekkanen ‘88

 

27.8.2000 Leppävaara

60 m aj

76,2

9,47

Nea Pronin ’97

 

29.8.2009 Kerava

80 m aj

76,2

13,37

Iiris Kuivanen ‘93

 

16.7.2005 Sipoo

 

 

h 13,2

Anna Suurnäkki ‘67

 

1979

200 m aj

 

29,91

Nea Pronin ‘97

 

2.8.2009 Sipoo

Korkeus

 

155

Nea Pronin ‘97

 

26.9.2009 Eläintarha

Seiväs

 

280

Juulia Syrjänen ’99

 

10.9.2011 Lahti

Pituus

 

516

Nea Pronin ’97

 

30.7.2009 Eläintarha

3-loikka

 

10.95

Tua-Tavikki Anttila ’99

 

8.8.2011 Eläintarha

Kuula

2,5

11.15

Katriina Auvinen ‘82

 

19.6.1994 Järvenpää

Kiekko

0,6

33.14

Tiina Kiviaho ‘78

 

1990

 

1

21.26

Anja Hellman ‘66

 

1978

Moukari

2,5

30.87

Peppi Siirtola ’02

 

6.9.2014 Eläintarha

Keihäs

400

38.72

Hanna Hujanen ‘98

 

11.8.2010 Tuusula

 

600

32.00

Tiina Säily ’92

 

26.7.2004 Kerava

4-ottelu

 

1879

Nea Pronin ’97

 

6.6.2009 Eläintarha

 

 

 

9,91-469-9.29-2.29,38

 

 

1000 m kävely

 

5.08,02

Sonja Aaltomaa ‘96

 

16.6.2007 Leppävaara

2000 m kävely

 

10.21,02

Sonja Aaltomaa ’96

 

7.6.20008 Eläintarha

3000 m kävely

 

17.04,00

Sonja Aaltomaa ’96

 

12.7.2008 Janakkala

4x100 m

 

 

54,62

 

Henriikka Peutere, Päivi Kilpeläinen, Katariina Peutere, Pia Lyly

 

1988

 

4x300 m

 

 

3.07,9

 

Taina Vanhasaari, Anne Lansiola, Jaana Lamberg, Riitta Salomaa

 

xx.9.1972 Järvenpää

 

3x800 m

 

7.47,2

Riitta Ervasti, Anne Lansiola, Taina Vanhasaari

 

1972

4x800 m

 

 

11.13,9

 

Virva Valo, Riitta Linna, Johanna Vornila, Jaana Kuorelahti

 

1992

 

 

 

 

 

 

 

TYTÖT-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,55

Saija Korpi Carlsson ‘90

 

16.6.2001 Tampere/P

 

 

h 8,4

h 8,4

Tiina Rinne ‘90

Juulia Grönlund ’97

 

13.9.2001 Eläintarha

9.8.2008 Leppävaara

100 m

 

13,90

Nea Pronin ’97

 

2.9.2008 Eläintarha

 

 

h 13,7

Riitta Salomaa ’60

 

71

150 m

 

21,04

Tiina Rinne ’90

 

26.8.2001 Leppävaara

200 m

 

28,59

Nea Pronin ’97

 

15.8.2008 Tuusula

300 m

 

46,60

Nea Pronin ’97

 

21.5.2008 Eläintarha

 

h 46,2

Pia Lautala ‘70

 

8.8.1981 Eläintarha

400 m

 

65,66

Nea Pronin ’97

 

26.5.2008 Eläintarha

600 m

 

1.43,82

Nea Pronin ‘97

 

5.7.2008 Hämeenlinna

800 m

 

2.28,5

Pia Lautala ‘70

 

27.8.1981 Porvoo

1000 m

 

3.14,90

Nea Pronin ’97

 

30.8.2008 Porvoo

60 m aj

50

9,83

Sofia Sadeharju ‘89

 

27.8.2000 Leppävaara

 

60

10,04

Amanda Rantanen ’98

 

12.9.2009 Eläintarha

 

76,2

10,04

Nea Pronin ’97

 

15.8.2008 Tuusula

80 m aj

76,2

h 14,2

Sari Salomaa ’61

 

1972

Korkeus

 

145

Jenni Lyytikäinen '80

 

1991

Seiväs

 

236

Nea Pronin ‘97

 

21.9.2008 Eläintarha

Pituus

 

477

Jenni Lyytikäinen ‘80

 

1991

 

pa

480

Sofia Sadeharju ‘89

 

2.9.2000 Otaniemi

3-loikka

 

9.78

Nea Pronin ‘97

 

4.8.2008 Eläintarha

 

pa

10.12

Tua-Talvikki Anttila ‘99

 

7.9.2010 Eläintarha

Kuula

2

9.90*

Katriina Auvinen ‘82

 

19.8.1993 Eläintarha

 

2,5

9.90

Katriina Auvinen ‘82

 

19.8.1993 Eläintarha

Kiekko

0,6

29.99

Tiina Säily ’92

 

15.9.2003 Eläintarha

Moukari

2,5

25.52

Roosa Säily ‘92

 

21.9.2003 Vihti

Keihäs

400

34.91

Tiina Säily '92

 

3.9.2003 Porvoo

3-ottelu

 

1111

Nea Pronin ’97

 

23.6.2008 Valkeakoski

 

 

 

9,12 – 423 – 9.47

 

 

1000 m kävely

 

5.08,02

Sonja Aaltomaa ‘96

 

16.6.2007 Leppävaara

2000 m kävely

 

13.54,83

Anna Siltanen ‘90

 

31.8.2002 Eläintarha

4x50 m

 

 

28,70

 

Nora Puukko, Tatja Holm, Saija Korpi-Carlsson, Tiina Rinne

 

15.6.2001 Tampere

 

4x100 m

 

 

56,46

 

Salla Parviainen, Johanna Grönlund, Juulia Grönlund, Nea Pronin

 

27.5.08 Veikkola

 

4x300 m

 

 

3.41,7

 

Sari Siren, Sinikka Savolainen, Hannele Sihvonen, Teija Soikkeli

 

1972

 

4x600 m

 

 

7.55,80

 

Ida Räty, Sara Vorselman, Amira Chokairy, Beda Eronen

 

7.6.2006 Eläintarha

 

4x60 m aj

 

41,28

Jenny Elo, Iiris Kuivanen, Roosa Säily, Tiina Säily

 

7.8.2003 Leppävaara

 

TYTÖT-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 m

 

8,81

Salla Parviainen ’97

 

28.7.2007 Lohja

100 m

 

14,65

Salla Parviainen ’97

 

4.9.2007 Eläintarha

150 m

 

22,07

Nea Pronin ‘97

 

21.5.2007 Eläintarha

200 m

 

31,65

Veera Malmivaara '85

 

24.8.1995 Myyrmäki

 

 

h 29,3

Nea Pronin ’97

 

26.5.2007 Otaniemi

300 m

 

48,64

Nea Pronin ’97

 

26.5.2007 Otaniemi

400 m

 

67,96

Nea Pronin ’97

 

30.7.2007 Eläintarha

600 m

 

1.54,56

Annika Virtanen ’00

 

6.6.2010 Hämeenlinna

800 m

 

2.42,8

Anna Suurnäkki ‘67

 

29.8.1977 Porvoo

1000 m

 

3.31,07

Annika Virtanen ’00

 

23.7.2009 Hiekkaharju

60 m aj

60

10,26

Nea Pronin ’97

 

16.9.2007 Eläintarha

 

76,2

h 11,8

Anna Suurnäkki '67

 

21.9.1977 Pirkkola

Korkeus

 

133

Anna Suurnäkki '67

 

1977

 

 

 

Juulia Syrjänen ’99

 

1.7.2009 Kerava

Seiväs

 

205

Nea Pronin ’97

 

21.5.2007 Eläintarha

Pituus

 

442

Sofia Sadeharju '89

 

4.9.1999 Jyväskylä

 

pa

454

Nea Pronin ’97

 

16.9.2007 Eläintarha

3-loikka

 

9.26

Sofia Sadeharju '89

 

7.9.1999 Eläintarha

 

pa

9.47

Tua-Talvikki Anttila ‘99

 

18.9.2009 Eläintarha

Kuula

2

9.39

Aino-Maria Ainasoja ’05

 

28.6.2015 Kokemäki

 

2,5

7.83

Aino-Maria Ainasoja ’05

 

11.10.2015 Espoonlahti

Kiekko

0,6

26.91

Aino-Maria Ainasoja ’05

 

26.9.2015 Pukinmäki

Moukari

2,5

22.88

Aino-Maria Ainasoja ’05

 

11.10.2015 Espoonlahti

Keihäs

400

25.91

Nea Pronin ’97

 

29.7.2007 Lohja

Pallo

 

36.51

Hanna Hujanen ’98

 

21.8.2007 Tuusula

3-ottelu

 

892

Sofia Sadeharju '89

 

23.7.1999 Lappajärvi

 

 

 

9,33-419-6.32

 

 

 

 

892

Juulia Grönlund ’97

 

25.8.2007 Hiekkaharju

 

 

 

9,38-400-7.13

 

 

600 m kävely

 

3.45,33

Pii Pankakoski ‘98

 

11.8.2007 Leppävaara

1000 m kävely

 

6.00,4

Amira Chokairy ‘95

 

3.8.2005 Myyrmäki

4x50 m

 

 

30,53

 

Eeva-Liisa Honkala, Katri Palonen, Taina Torkko, Laura Kolehmainen

 

1993

 

4x100 m

 

 

58,88

 

Emmi Keinänen, Charlotta Bützow, Heidi Parikka, Amanda Rantanen

 

28.5.2008 Kirkkonummi

 

4x300 m

 

 

3.41,7

 

Sari Siren, Sinikka Savolainen, Hannele Sihvonen, Teija Soikkeli

 

1972

 

4x400 m

 

 

 

5.18,36

 

 

Eeva-Liisa Honkala, Laura Kolehmainen, Mira Arima, Paula Kolehmainen

 

1992

 

 

3x800 m

 

8.50,28

Jenny Andberg, Leena Honkaniemi, Johanna Lehtonen

 

1985

 

 

 

 

 

 

TYTÖT-9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40 m

 

6,57

Saana Talsta ’05

 

17.8.2014 Riihimäki

 

 

h 6,4

Heini Linkama ‘87

Sofia Sadeharju ‘89

Iiris Kuivanen ‘93

 

2.9.1996 Eläintarha

3.9.1998 Eläintarha

31.8.2002 Eläintarha

60 m

 

9,23

Nea Pronin ‘97

 

5.9.2006 Eläintarha

100 m

 

15,05

Nea Pronin ‘97

 

16.9.2006 Eläintarha

 

 

h 14,7

Kaisa Laine ‘68

 

17.9.1977 Vantaa

150 m

 

23,22

Iiris Kuivanen ‘93

 

14.7.2002 Kouvola

200 m

 

33,73

Piia Laakso ‘79

 

11.8.1988 Myyrmäki

300 m

 

52,93

Saana Talsta ’05

 

25.8.2014 Porvoo

400 m

 

71,04

Nea Pronin ’97

 

6.8.2006 Eläintarha

600 m

 

1.57,10

Saana Talsta ’05

 

19.9.2014 Eläintarha

800 m

 

2.45,14

Saana Talsta ’05

 

14.9.2014 Pukinmäki

1000 m

 

3.31,02

Saana Talsta ’05

 

28.8.2014 Tampere

40 m aj

50

8,02

Amanda Rantanen ’98

 

29.7.2007 Lohja

60 m aj

50

10,62

Nea Pronin ‘97

 

15.8.2006 Hiekkaharju

 

60

11,71

Amanda Rantanen ’98 (w 11,53)

 

14.8.2007 Hiekkaharju

Korkeus

 

127

Juulia Syrjänen '99

 

27.7.2008 Lohja

Seiväs

 

170

Nea Pronin ‘97

 

12.7.2006 Eläintarha

 

 

170

Siiri Siirtola ’05

 

12.6.2014 Eläintarha

Pituus

 

370

Heidi Suomi ‘75

 

1984

 

pa

404

Saana Talsta ’05

 

23.5.2014 Otaniemi

3-loikka

pa

8.47

Saana Talsta ’05

 

10.7.2014 Lahti/Radiomäki

Kuula

2

7.92

Aino-Maria Ainasoja ’05

 

2.9.2014 Eläintarha

 

2,5

5.51

Katriina Auvinen ‘82

 

1991

Kiekko

0,6

19.31

Aino-Maria Ainasoja ’05

 

12.7.2014 Janakkala

Moukari

2,5

13.51

Juulia Syrjänen ’99

 

23.7.2008 Veikkola

Keihäs

400

21.50

Hanna Hujanen ‘98

 

11.8.2007 Leppävaara

Pallo

 

36.51

Hanna Hujanen ’98

 

25.7.2007 Tuusula

3-ottelu

 

802

Nea Pronin ‘97

 

2.9.2006 Leppävaara

 

 

 

6,66 - 403 - 34.05

 

 

600 m kävely

 

3.45,33

Pii Pankakoski ‘98

 

11.8.2007 Leppävaara

1000 m kävely

 

6.39,79

Kirsi Ylimutka ‘85

 

1.9.1994 Eläintarha

4x50 m

 

 

31,64

Emmi Keinänen, Emmi Karkia, Heidi Parikka, Amanda Rantanen

 

4.6.2007 Leppävaara

 

4x100 m

 

 

64,4

 

Anniina Laitinen, Milla Lintilä, Jenni Paakkunainen, Sofia Sadeharju

 

15.9.1998 Eläintarha

 

3x400 m

 

4.04,69

(Emma Karkia, Heidi Parikka, Amanda Rantanen

 

15.6.2007 Leppävaara

4x400 m

 

 

5.19,56

 

Amanda Rantanen, Salla Parviainen, Emmi Keinänen, Nea Pronin

 

7.6.2006 Eläintarha

 

4x600 m

 

 

8.47,15

 

Julia Tiainen, Sofie Roos, Essi Davies, Annika Virtanen

 

5.6.2007 Leppävaara

 

4x40 m aj

 

33,52

Sanni Kuivanen, Iiris Kuivanen, Elina Ylimutka, Kiia Kataja

 

2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

h = käsiajanotto

 

 

 

 

 

pa = 1 metrin ponnistusalue

 

 

 

 

 

w = myötätuulitulos > +2,0 m/s

 

 

 

 

 

* = painavampi väline

 

 

SEPPO MARTISKAINEN 27.4.2016

 

 

 

   Helsingin Kisa-Veikot
PL 1
00251
Helsinki
Toiminnanjohtaja Reijo Siitonen
040 506 6482 , toimisto(ät)helsinginkisaveikot.fi
Nuorisopäällikkö Kalle Simpanen
0400 176 135 , kalle.simpanen(ät)helsinginkisaveikot.fi